אפיון אתר הוא הצעד הראשון שעושים בטרם מתחילים לבנות אתר וורדפרס האפיון חשוב מכמה סיבות עיקריות והן: תמחור עלות הבנייה של האתר, תפקוד האתר לאחר סיומו, התאמת ציפיות מול הלקוח ובנייה נכונה לקידום בגוגל. אצלנו בפוקס סייט תזכו לשירות של אפיון אתר מהטובים והמקצועיים שתוכלו לקבל, אנחנו שמים דגש רציני מאד על כל עניין קידום האתר בעתיד יחד עם קשב לרצונותיו של הלקוח הרי בסופו של יום האתר מייצג אותו.

מהו בעצם אפיון אתר ואיך עושים אותו?

ובכן למעשה אפיון אתר הוא הליך בו אנו המתכנתים של האתר יושבים עם הלקוח ובונים למעשה תכנית מפורטת כיצד האתר יראה ויתפקד, בדרך כלל כשלקוחות מגיעים אלינו לבנייה של אתרים יש להם חזון פנימי בראש כיצד הם רוצים שהאתר יראה ומה יהיו הפונקציות שהוא יעשה, במהלך האפיון אנחנו מקשיבים, רושמים ואז מעניקים את העצות שלנו מהניסיון הרב שצברנו במשך השנים, אנחנו בעיקר ניתן טיפים והערות בכל הקשור לצד הטכני של איך שהאתר יפעל ואיך כדאי לעשות את הדברים בכדי לא לפגוע מאוחר יותר בסיכויים שלכם לקדם את האתר בגוגל.

האפיון של האתר כמו שכבר ציינו קודם לכן חשוב מכמה סיבות עיקריות והן:

  • תמחור שלנו את עלות האתר לפי זמן העבודה שנשקיע בו – עלות בניית האתר לרוב נגזרת מכמות השעות שיידרש לנו לבנות את האתר, ככל שהאתר יהיה פשוט יותר וקל לבנייה ככה שעות העבודה יצטמצמו ואיתן גם עלות הבנייה לכן חשוב לנו לבצע אפיון נכון ומעמיק בכדי להעריך את כמות העבודה ועל סמך זה להעניק ללקוח הצעת מחיר רציונאלית.
  • תאום ציפיות מול הלקוח – כמו שכבר ציינו קודם לכן רוב הלקוחות שמגיעים אלינו בכדי לבנות אתר וורדפרס כבר באים עם איזשהו חזון בראש לגבי איך האתר יראה פחות או יותר ואילו פונקציות או פעולות הם רוצים שהוא יבצע, אנו שמים דגש חזק מאד על תאום הציפיות מול הלקוח ומכוונים את כל הליך הבנייה לעמוד בציפיות אלו לכן חשוב מאד בפגישת האפיון לדלות כמה שיותר מידע מהלקוח מה הוא רוצה לראות בסיום העבודה בכדי שנדע לעשות זאת בצורה הכי טובה.
  • התאמה של פונקציות האתר והעיצוב שלו לקידום בגוגל – אחד הדברים החשובים ביותר באפיון אתר הוא להתאים את העיצוב והפונקציות שלו לדרישות הבסיסיות של מנועי החיפוש בכדי שיוכל מאוחר יותר להתקדם בצורה קלה יותר בגוגל, בעת האפיון אנחנו שמים דגש טוב טוב לדרישות מנועי החיפוש ומנסים למצוא פתרונות יעילים שיבצעו את הפונקציונאליות הדרושה לאתר בצורה שתתאים גם למנועי החיפוש.