וורדפרס היא הפלטפורמה הגדולה והפופולארית ביותר כיום לבניית אתרים, היא זכתה לפופולאריות הזו בזכות היתרונות הרבים שיש לה על כל שאר המתחרים ( דרופל, ג'ומלה וכ"ו…..) והם: מערכת ניהול נוחה וקלה לתפעול גם עבור אנשים ללא ידע טכני, כמות אסטרונומית של תוספים שאפשר להוריד בחינם ולחסוך בזכות כך כסף על תכנות ופיתוח, עדכונים שוטפים שמשאירים את האתר שלכם מעודכן לחידושים האחרונים בעולם האינטרנט וגם נגד פרצות אבטחה, קיימים יתרונות נוספים למערכת המופלאה של וורדפרס אותם נסקור בהמשך של עמוד זה.

וורדפרס הוא למעשה אתר הבנוי על פלטפורמה קיימת שמבוססת על קוד פתוח ( PHP), מאחורי פלטפורמה זו קיימת קהילה גדולה מאד ( הגדולה ביותר בתחום בניית אתרים בקוד פתוח ) שמורכבת מאנשים בכל העולם שעוזרים אחד לשני ומצעידים בכל יום, שבוע, חודש ושנה את המערכת המופלאה הזו עוד כמה צעדים קדימה אל עבר יכולות שאף אחד לא האמין אי פעם שפלטפורמת הוורדפרס תוכל להתמודד איתן.

היתרונות של מערכת הוורדפרס פירוט

  • הקהילה הרחבה – פלטפורמת הוורדפרס כמו שכבר ציינו קודם לכן היא הפלטפורמה הפופולארית והנפוצה ביותר בעולם כיום לאתרי קוד פתוח, היתרון שבכך בא לידי ביטוי ביכולות של המערכת שמשתכללות ומתקדמות כל הזמן, למעשה כל עדכון שתעשו לאתר הוורדפרס שלכם נתרם בדרך כלל לקהילה על ידי אחד מהמשתמשים שלה ברחבי העולם. יתרון נוסף שיש לקהילה הרחבה הוא במידה ותהיה לכם אי פעם בעיה בהגדרה או בתפעול מערכת הוורדפרס שלכם אתם תוכלו ללא כל בעיה למצוא הנחיות או עזרה און ליין באחד מהפורומים של קהילת הוורדפרס הרחבה בעולם ואף בארץ.
  • התוספים – התוספים של פלטפורמת הוורדפרס הם ללא כל ספק אחד היתרונות הגדולים ביותר שקיימים, אתם תוכלו להוסיף לאתר שלכם כל מיני אלמנטים, פונקציות וכלים מיוחדים ללא כל צורך בתשלום נוסף למתכנת, קיימים גם תוספים בתשלום אבל בדרך כלל הם מסתכמים בתשלום חד פעמי קטן יחסית בהשוואה לשעת תכנות של מתכנת. התוספים הפופולאריים ביותר הם: yoast seo, contact form 7, BBPress, WP super cashe. עוד מידע על תוספים פופולאריים ועל הפונקציות שכל אחד ואחד מהם מביא לכם תוכלו למצוא בעמוד שלנו תוספים פופולאריים לוורדפרס.
  • מערכת הניהול הקלה לתפעול – יתרון נוסף שגורם לאנשים רבים דווקא לבחור באתר וורדפרס על כל אפשרות אחרת הוא היתרון שבמערכת הניהול הקלה לתפעול של פלטפורמת הוורדפרס, מערכת זו כה קלה לתפעול עד כדי כך שכל אדם בין אם יש לו רקע טכני או לא יכול לתפעל אותה בקלות וללא כל צורך בבעל מקצוע, באמצעות אותה מערכת ניהול אתם יכולים להכניס עמודים חדשים, להוסיף תפריטים, טפסי צור קשר, תמונות ועוד…. כאשר האתר מוגדר לעברית גם מערכת הניהול רשומה כולה בעברית כך שהניהול הופך אפילו לפשוט וקל יותר.
  • ערכות עיצוב קלות להחלפה – פעמים רבות בעלי אתרים מחליטים אחרי תקופה כזו או אחרת שהגיע הזמן לשפר את עיצוב האתר ולהכניס בו רענון וחדשנות, באתרי וורדפרס תוכלו להחליף ערכת עיצוב בקלות על ידי לחיצת כפתור אחת ( במקרים מסוימים תצטרכו התאמות קלות בין ערכת עיצוב אחת לשניה ) מהירה וקלה.
  • עדכונים שוטפים – ובכן כמו שכבר ציינו קודם לכן הקהילה הגדולה של וורדפרס תורמת אחת לתקופה מהניסיון והידע שהצטבר עדכונים יעילים שעוזרים לשפר את האתרים שלכם ביחס לעדכונים האחרונים בעולם האינטרנט בין אם זה תיקון לפרצות אבטחה או פיצ'רים חדשים שמסייעים לניהול האתר, לרוב עדכונים אלו יופיעו לכם למעלה בלוח הבקרה כאשר הם יהיו זמינים, קראו עוד על העדכונים של וורדפרס בבלוג שלנו.
  • תשתית מתאימה ככל הניתן לדרישות מנועי החיפוש – וורדפרס משתדלת להגיע בצורה הכי מתאימה לדרישות התשתית של מנועי החיפוש ( גוגל, בינג ) וביחס לפלטפורמות המתחרות שלה היא מצליחה לעשות זאת די בהצלחה, התשתית של מערכת הוורדפרס מתאימה עצמה מעדכון לעדכון יותר ויותר לגחמתם של מנועי החיפוש שמשנים אחת לתקופה את הדרישות שלהם. חשוב לציין כי כאשר אתם מעלים ערכת עיצוב חדשה לאתר שלכם יש לבדוק האם היא מתאימה למנועי החיפוש בטרם העלתם אותה.