201914.01

וויקס vs וורדפרס

כמעט כל בעל עסק מבינים את החשיבות של בניית אתר תדמית או חנות אינטרנטית כחלק מהשתלבות בזירה האינטרנטית. אחת השאלות שכל אחד שנמצא בתהליך של בניית אתר שואל את עצמו היא איזו מערכת עדיפה – וויקס או וורדפרס.

העבודה בוורדפרס מתבצעת על בסיס קוד פתוח, כלומר אף אחד לא יכול לחלוב אותנו מבחינת המחיר. כאן מאוד חשוב לשים לב ולא להצטרף לכל מיני חברות שלקחו את הוורדפרס ובנו עליה מערכת תוכן סגורה שמגבילה אותנו ואז מחייבת אותנו לשלם על חלק גדול מהשירותים. בפועל המערכת של קוד פתוח אומרת שאינספור מתכנתים הפזורים בכל העולם יכולים לשנות את האתר שלנו ולשפר כל מיני תוספים חדשים וכך להפוך אותו למותאם יותר, עדכני יותר ומהיר יותר.

בנוסף, מערכת וורדפרס לא שייכת לאף אחד, אלא לכם וזה היתרון הבולט ביותר בה. החיסרון של וורדפרס בהשוואה לוויקס יכול קצת להפתיע אתכם והוא בא לידי ביטוי דווקא בתפעול של המערכת שנחשבת להרבה יותר מורכבת בהשוואה לוויקס.

וויקס מספקת לגולשים שלה מאות תבניות שאותן ניתן לעלות לאתר בצורה פשוטה כשהחיסרון כאן הוא באפשרויות העיצוב השונות שמוגבלות בהשוואה לוורדפרס.

יתרון נוסף של וורדפרס לעומת וויקס בא לידי ביטוי בעולם הקידום שהוא מאוד חשוב לכל מי שמחזיק באתר אינטרנט. הקוד הפתוח מאפשרת גמישות, שינויים והתאמות בהתאם לקריטריונים שגוגל מכתיבה ומעדכנת אחת לכמה זמן ונמצא כי הרבה יותר קל לקדם אתר שבנוי על וורדפרס מאשר על וויקס.

מנתונים עולה כי למעלה מ-60% מבעלי האתרים בוחרים בוורדפרס בהשוואה לעומת 9% שעושים שימוש בוויקס ויכול מאוד להיות שזה מסכם את כל הנושא בצורה הטובה ביותר.